Ta konec tedna za naše rokometašice žal ni bil najbolj uspešen. Mladinke in starejše deklice A so svoji prvi tekmi odigrale pred domačo publiko. Žal so izgubile, vendar so domačim navijačem prikazale zelo lepo igro, tako, da se že veselimo nadaljevanja sezone.

Starejše deklice A:  ŽRK PTUJ – HIB LIBENAU (21:40)

V četrtek, 5.10 ob 17:00 so starejše deklice A odigrale svojo prvo tekmo, proti ekipi iz Avstrije – HIB Libenau, ki v ligi nastopa izven konkurence. Naše punce so kljub uvodni tremi, pokazale številne lepe poteze in tako razveselile svoje navijače. Polčas se je tako končal 20:12 za HIB Libenau. V drugem polčasu se je razlika še povečala in rezultat na koncu je bil 40:21 za gostje. Pri domači ekipi je bila najboljša strelka Nuša Bukvič s 5. zadetki, Nika Grabrovec je dosegla 4., Eva Podgoršek, Aneja in Lana Lorbek pa so dosegle vsaka po 3 zadetke.

Starejše deklice A:  RK ZELENE DOLINE ŽALEC – ŽRK PTUJ (40:11)

V soboto, 7.10 pa so se starejše deklice A odpravile še v goste k ekipi RK Zelene doline Žalec. Pri puncah se je poznala rahla utrujenost, saj so v relativno kratkem času odigrale kar 2 tekmi. Kljub temu so se potrudile in pokazale, da so od prejšnje sezone že veliko napredovale. Ne dvomimo, da nam bodo v nadaljevanju sezone prikazale še kar nekaj lepih potez in pa da bodo dosegle tudi kakšno zmago. Rezultat polčasa v Žalcu je bil 20:5 za domačinke, tekma pa se je končala z rezultatom 40:11 v korist Žalca.

Kadetinje: RK ZELENE DOLINE ŽALEC – ŽRK PTUJ (45:30)

Tokrat so kadetinje v soboto, 7.10 gostovale v Žalcu. Žal se tudi njim tekma ni razpletla tako, kot bi si želeli. Glede na to, da je bila ekipa v letošnji sezoni skoraj popolnoma na novo sestavljena, je razumljivo, da Ptujčanke še niso popolnoma uigrane. Ekipa je bila letos sestavljena iz punc, ki so trenirale na Ptuju in v Gorišnici, za trenerja pa je bil izbran Darko Žnidarič. V prvem polčasu so naše rokometašice pokazale kar nekaj lepih akcij ter obramb, vendar pa so bile domačinke žal premočne. V drugem polčasu se je razlika le še stopnjevala in končni rezultat je bil 45:30 za Žalčanke. Pri naših je bila najboljša strelka Minea Kolenko, ki je dosegla kar 20 zadetkov, Zala Geč pa je bila druga najboljša strelka s 3 zadetki.

Mladinke: ŽRK PTUJ – RK OLIMPIJA (28:35)

V ponedeljek, 9.10 so tudi mladinke ”otvorile” letošnjo sezono. Pred domačim občinstvom so se pomerile z RK Olimpijo, ki so pred srečanjem imeli vlogo favorita in to vlogo so tudi upravičili. V prvem polčasu so bile domačinske rezultatsko povsem blizu Olimpiji. Z disciplinirano igro in dobrimi akcijami tako v obrambi kot v napadu so bile povsem enakovredne, na trenutke pa tudi boljše od gostij. V drugem polčasu sta obe ekipi znova prikazale zelo lepo igro in tekma se je končala z rezultatom 28:35 za RK Olimpija. Pri naših sta bili najboljši strelki sestri Čagran (Sara in Lara). Obe sta dosegli po 5 zadetkov, po 3 pa sta dosegli Eli Hergula in Nika Vidovič.

Članice: ŽRK KRKA – ŽRK PTUJ (37:26)

V petek, 6.10 so članice odigrale svojo 3. tekmo sezone. Tokrat so gostovale v Novem mestu. Tekma se je z zadetkom Selinškove za Ptujčanke odlično pričela. Celotni prvi polčas so naše rokometašice odigrale zelo disciplinirano. Prikazale so številne lepe akcije, zelo dobro pa so tudi zaustavljale igro Krke. Polčas se je tako zaključil le z golom prednosti za domačinke – 7:6. Drugi polčas se je pričel bolj dinamično, videli smo več zadetkov, pa tudi več neuspelih poskusov. Novomeščanke so bile žal premočne za Ptujčanke in so rezultat v drugem polčasu povečale. Končni rezultat tekme je bil 37:26 v korist domačink. Najboljši naši strelki sta bili Barbara Borovčak in Patricija Korotaj. Obe sta dosegli po 7 zadetkov.

Kljub tokratnem slabšem izkupičku Ptujčank gremo v nadaljevanje sezone zelo optimistično. Naslednjo tekmo si boste lahko ogledali že v četrtek, 12.10 ob 17:00 v ŠD Ljudski vrt, ko se bodo Starejše deklice A pomerile z ekipo Jeruzalem Ormož. Mladinke bodo v nedeljo, 15.10 ob 17:00 gostovale pri RK Ljubljana, članice pa se bodo v torek, 17.10 ob 17:30 pomerile s slovenskimi prvakinjami iz prejšnje sezone – RK Krim Mercator.

Vabimo vse navijače, da pridejo podpreti naše rokometašice in jim pomagati do zmage. Gremo Ptujčanke!