Za Aklimatkami je zelo zanimiva in napeta rokometna sezona. Nekatera pričakovanja smo uspeli doseči, drugih žal ne, vendar smo kljub temu zadovoljni z rezultati in predvsem z delom pri mlajših selekcijah.

V tekmovalni sezoni 2016/2017 so za ŽRK Aklimat Ptuj nastopale 4 ekipe: starejše deklice B, kadetinje, mladinke in članice. Še posebej velja pohvaliti kadetinje, ki so se v svoji starostni kategoriji uspele uvrstiti med najboljše 4 ekipe v Sloveniji. Tudi starejše deklice so v sezoni pokazale ogromen napredek, kar kaže na to, da ptujska rokometna šola dobro deluje in si v prihodnosti lahko obetamo kar nekaj odličnih domačih igralk, ki bodo uspešno zastopale ptujske vrste.

KONČNA UVRSTITEV EKIP AKLIMATA:

Članice:  Ekipa članic je v končni razvrstitvi dosegla 7. mesto in si tako zagotovila obstanek v 1.a ligi. Kljub temu, da so bili na začetku postavljeni nekoliko višji cilji, smo lahko s končno razvrstitvijo zadovoljni, saj se je v letošnji sezoni članska ekipa popolnoma ”prenovila” in na novo sestavila, kar tudi pojasni nihanje forme med sezono. 17103572_136403813548690_8770465213909334455_n

Mladinke: V uvodnem delu sezone so tekmovale v skupini – Mladinke VZHOD in tam zasedle 6.mesto. V zaključku sezone pa so v ”finalnem delu za 7.-12. mesto” prikazale nekaj odličnih tekem in bodo najverjetneje zasedle 11. mesto v mladinski kategoriji v Sloveniji. (nekaj ekip še ni odigralo zadnje tekme)

17022448_136415193547552_8017691062595365297_n

Kadetinje: med vsemi ptujskimi ekipami so imele kadetinje najuspešnejšo sezono ter kažejo velik potencial, da se razvijejo v odlične rokometašice, ki bodo nekoč krojile slovensko člansko ligo. V uvodnem delu so tekmovale v skupini – Kadetinje VZHOD, kjer so zasedle odlično 2. mesto, takoj za ekipo Žalca. Posledično so se uvrstile v ”finalni del za 1.-6. mesta”, kjer so imele tudi možnost poseči po kolajni. To jim sicer ni uspelo, vendar smo kljub temu izjemno ponosni na njihove uspehe ter prikazano igro in seveda na doseženo 4. mesto v Sloveniji v svoji kategoriji.

17021535_136403593548712_2315018259719755173_n

Starejše deklice B: V letošnji sezoni so tekmovale v skupni ligi, kjer so nastopale ekipe iz vse Slovenije. Za njihove borbene in požrtvovalne predstave, kjer se je vsakič znova videl napredek, si zaslužijo vse pohvale. Ekipa starejših deklic je na koncu sezone osvojila 7. mesto v svoji skupini.

16998913_136403833548688_2823681300442971668_n

Kot smo že večkrat omenili, si prav vse Aklimatke po letošnji rokometni sezoni zaslužijo pohvale, predvsem pa težko dočakan in več kot zaslužen počitek pred novo sezono.