Članice: ŠD JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – ŽRK PTUJ  (22:28)

Po odlični predstavi v 1/8 finala pokala Slovenije za ženske, kjer so si članice prislužile prvo zmago v sezoni, so dobro formo potrdile s ponovno zmago.

Tokrat so gostovale pri ekipi ŠD Jadran Bluemarine Hrpelje, ki se je v letošnji sezoni uvrstila v 1.A žensko slovensko rokometno ligo.

Že na pričetku tekme se je pokazal tekmovalen duh obeh ekip, saj so se rokometašice na obeh straneh borile za vsako žogo in nam prikazale kar nekaj požrtvovalnih akcij. Rezultat je bil v tem delu tekme še zelo izenačen, obe ekipi pa sta se izmenično menjevali v vodstvu. Prvi polčas se je tako zaključil z rezultatom 14:13 za domačinke iz Kozine.

V drugem polčasu pa so ptujske rokometašice z odlično igro, tako v obrambi, povedle in vodstva več niso izpustile iz rok. Z zelo disciplinirano in borbeno igro so tekmo rutinirano pripeljale do konca. Končni rezultat srečanja je bil 22:28 za ŽRK Ptuj. Naše rokometašice so tako prinesle domov, svoji prvi 2 točki v prvenstvu in s tako igro, ne dvomimo, da bodo Ptujčanke osvojile še veliko točk.

Najboljša ptujska strelka je bila spet Patricija Korotaj s 7. zadetki, Barbara Borovčak je zadela 6 krat, Selinškova pa 5 krat.

Članice čaka naslednja tekma že v petek, 10.11, ko se bodo ob 18:00 v Celju pomerile z ekipo  ŽRK Z’Dežele Celje in iskale nove točke. Ta vikend pa bodo gostovale tudi kadetinje in starejše deklice A, ki bodo obe tekmi igrale z ŽRK Branik v Mariboru in sicer kadetinje ob 12:30, SDA pa ob 14:00. V ponedeljek pa bodo na vrsto prišle še mladinke, ki bodo pred domačimi navijači, v ŠD Center ob 19:30 gostile ekipo Zagorja.

Ker so vse tekme v bližini, vas vabimo, da pridete navijati za naše rokometašice!