V soboto so članice ŽRK Ptuj odigrale prvo tekmo pred domačim občinstvom v tej sezoni.

Pomerile so se z drugouvrščeno ekipo iz prejšnje sezone, RK Zagorje.

Trener Ptujčank, Ivan Hrupič je že pred tekmo pripisoval vlogo favorita Zagorju, hkrati pa poudarjal, da se bo v sezoni 2017/2018 potrebno boriti za čisto vsako točko.

Tekma se je začela dokaj umirjeno in obe ekipi sta dosegle nekaj zadetkov. Kaj kmalu pa se je začela kazati prevlada Zagorja, ki so tempo skozi celoten prvi polčas še stopnjevale. Rokometašice Ptuja so naredile nekaj napak več kot bi si želele in tako je bil rezultat polčasa 18:8 za Zagorje.

Drugi polčas se je pričel podobno kot prvi, dokaj umirjeno. Oba trenerja sta dala priložnost tudi mlajšim igralkam, ki tako pridobivajo dragocene izkušnje iz 1. članske lige. Razlika med obema ekipama se je v drugem polčasu še povečala in je na koncu tekme znašala 18 zadetkov. Končen rezultat je bil 36:18 za ekipo RK Zagorje. Pri domačih je bila najboljša strelka Korotajeva, s 6. zadetki, Selinškova in Gomilškova, ki se je znova vrnila po daljši odsotnosti, pa sta obe dosegle po 4. zadetke. Pri gostjah je bila najbolj uspešna Ljepoja z 9. zadetki in pa tudi Vrbnjakova z 8.

V prihajajočem vikendu so vse članske ekipe proste, zaradi reprezentančne akcije, Ptujčanke bodo s tekmami nadaljevale 7.10, ko bodo gostovale v Novem mestu.

V soboto, 30.9 pa vas vabimo na prvo letošnjo tekmo kadetinj, ki se bodo ob 10:00 pomerile z RK Rače. Tekma se bo igrala v ŠD Gorišnica. Pa tudi starejše deklice A bodo odigrale svojo prvo tekmo sezone proti ekipi HIB Libenau, v soboto 30.9 ob 10:00 v ŠD Ljudski vrt.

Vabimo vas, da pridete navijati in stiskati pesti za naše punce!

Članice: ŽRK PTUJ – RK ZAGORJE 18:36